Psycholog online – wsparcie dla każdego, kto podświadomie woła o pomoc

Psycholog online – wsparcie dla każdego, kto podświadomie woła o pomoc

Psychika człowieka kryje przed nami mnóstwo tajemnic. Jej pełnych możliwości nie udało się poznać nawet największym autorytetom na świecie. Nie rozumiemy pewnych zjawisk i tego jak zewnętrzne bodźce potrafią odznaczać się na naszym codziennym życiu.

„Ludzie samotni mają większe tendencje do zachorowania na liczne schorzenia natury psychicznej. Wśród takich właśnie osób bardzo często dostrzegamy depresje czy nerwice. Najnowsze badania dowodzą również, że ludzie, którzy nie potrafią mówić o swoich problemach częściej popełniają czyny samobójcze” – mówi ekspert z www.psychoterapeuta.online pracujący na co dzień jako renomowany psycholog online.

Smutny chłopiec siedzący na ławce w ziemie
Smutny chłopiec siedzący na ławce

Niemy krzyk o pomoc

Pomoc psychologa online na przestrzeni ostatnich lat zyskuje ogromną popularność. Okazuje się bowiem, że osoby, które na co dzień nie potrafiły otworzyć się przed bliskimi łatwiej znajdują nić porozumienia z psychologiem online, który konsultacje prowadzi w formie zdalnej. W zaciszu własnego domu czujemy się bezpieczniej i nie czujemy żadnej presji. W każdej chwili możemy zakończyć rozmowę jeśli tylko poczujemy podczas niej jakikolwiek dyskomfort.

Mężczyzna po rozwodzie potrzebujący terapii u psychologa płaczący w ruinach
Mężczyzna po rozwodzie potrzebujący terapii u psychologa

Nie zwracamy uwagi na potrzeby drugiego człowieka

Zaczynamy funkcjonować w swoim własnym świecie, dążymy do uzyskania jak najwyższego statusu materialnego i luksusu. Nie zauważamy kiedy człowiek żyjący obok nas bezsilnie, choć w milczeniu błaga nas o pomocną dłoń. Niemy krzyk wymaga od nas wyciągnięcia pomocnej dłoni. Psychologowie online apelują o to, aby bliscy obserwowali członków swojej rodziny i w porę reagowali na problemy, które ewidentnie odbierają im możliwość normalnego funkcjonowania.

Related posts