Jak poradzić sobie z rozstaniem? Czy korzystać z pomocy psychologa online?

Jak poradzić sobie z rozstaniem? Czy korzystać z pomocy psychologa online?

Rozstanie to dla każdego człowieka trudna decyzja, zwłaszcza jeśli mówi się o związku trwającym kilka lat.

Psychologowie z https://www.psychoterapeuta.online nie kryją satysfakcji z tego, że coraz więcej pacjentów zgłasza się do nich z prośbą o pomoc w powrocie do normalnego życia po rozwodzie czy rozstaniu z wieloletnim partnerem. Ich zdaniem jest to dowód na to, że ufamy ekspertom i wiemy jak wiele dobrego może wnieść do naszego życia ich doświadczenie. Ciekawą alternatywą dla klasycznych terapii jest tutaj terapia z psychologiem online. W zaciszu własnego domu czujemy się bowiem pewniej i bezpieczniej.

Samotny mężczyzna na tle gór
Samotny mężczyzna

Dlaczego rozstanie tak mocno wpływa na nasze życie?

Według ekspertów, umysł człowieka nie zawsze jest od niego w pełni zależny. Pewne bodźce wywołują w nas podświadome zmiany, dzięki którym możemy dostosowywać się do otaczającej nas rzeczywistości. Po kilku latach w związku skupiamy się nie tylko na potrzebach swoich, ale również partnera. Po rozstaniu, nawet jeśli było przemyślaną decyzją, zaczynamy odczuwać więc pustkę i tęsknotę. Te uczucia zmuszają nas do natychmiastowego przewartościowania swojego życia i kiedy nie możemy się z tym uporać udajemy się do psychologa online.

Czy jednak psycholog online wystarczy?

Zdaniem ekspertów zdecydowanie tak. Nie zawsze bowiem potrzebujemy bezpośredniego kontaktu ze specjalistą. Zwykle wystarcza nam bodziec, dzięki któremu zaczynamy dostrzegać pozytywne zmiany rozstania:

  • stajemy się wolni i od nikogo niezależni

  • możemy rozwijać swoje pasje i zainteresowania, z których zrezygnowaliśmy na poczet związku

  • mamy więcej czasu dla siebie i swoich potrzeb.

Kobieta korzystająca z pomocy psychologa online po rozwodzie
Kobieta korzystająca z pomocy psychologa online

W pierwszych tygodniach po rozwodzie nie dostrzegamy plusów zaistniałej sytuacji. Skupiamy się na emocjach negatywnych, z czym psycholog online świetnie sobie radzi.

Pomoc możemy uzyskać kontaktując się z gabinetem świadczącym usługi psychologiczne online. Zwykle wystarczy zarejestrować się na stronie i opisać swój problem. Psycholog online natychmiast odpowie na każde zgłoszenie i udzieli fachowej porady.

Related posts